Pedagógusnap

Minden év június első hetében kerül megrendezésre városunkban a pedagógus napi ünnepség. Makó Város Önkormányzata és Makó Város Fejlődéséért Közalapítvány jóvoltából intézményünkben 5 óvodapedagógus részesült kitüntetésben a Hagymaházban megrendezésre kerülő ünnepségen. Ebből az alkalomból (képünkön balról jobbra) Demkóné Simon Katalin, Urbancsok Erika, Szabó Margit, Jani Edit és Puszta Krisztina óvodapedagógusok vehették át az oklevelet kimagasló teljesítményük elismeréseként.

Nagy büszkeség számunkra, hogy a Makói Óvodában ezen a napon a Nevelő-oktató munkát segítők közül dajka nénik és pedagógiai asszisztensek is részesültek elismerésben. A díj 2017-ben került megalapításra és első alkalommal került odaítélésre az intézmény jóvoltából. Azok a dajka nénik, pedagógiai asszisztensek kaphatják meg akik, tartósan magas színvonalon végzik munkájukat. A rábízott gyermekekkel való bánásmódra az elhivatottság, empatikusság, a tenni akarás jellemző.

A díjazottak (képünkön balról jobbra): Bencze Istvánné, Nagyné Fülöp Mária, Feketéné Joó Andrea, Berta Andrea, Csongrádi Jánosné, Gyarmatiné Szabó Tünde.

Szeretettel gratulálunk minden kollégánknak!

Szívből köszönjük a Makói Általános Iskola és Művészeti Iskola műsorát!

Az óvodai beiratkozáshoz mindkét szülő jelenléte szükséges. Amennyiben nem tud mindkét szülő jelen lenni, akkor ezt a másik szülő által kitöltött nyilatkozatot kérnénk hozza magával!

A Nyilatkozat Innen letölthető:

Képtalálat a következőre: „ovi”

Óvodai beiratkozásról hirdetmény

A Pöttöm Palota foglalkozásunkra ismét többen eljöttek, ahol megismerkedhettek a Kassai utcai óvodánkkal, lehetőségük nyílt a leendő ovisoknak egy kis játékra, kézműveskedésre, a szüleiknek pedig egy kötetlen beszélgetésre az óvónénikkel!

Köszönjük, hogy eljöttek hozzánk játszani! :) Várunk mindenkit szeretettel a következő foglalkozásra is!

Az eseményről készült fényképek megtekinthetőek a Képgalériánkban!

Pályázati eredmény

A Makói Óvoda Kálvin téri Tagintézménye 545.000.- ft vissza nem térítendő támogatást nyert „A hazai és határon túli óvodai tehetségkibontakoztató programok támogatása” „NTP-OTKP-17” című pályázaton.

Lehetőségünk nyílt ezzel logikus gondolkodást fejlesztő játékok vásárlására közel 400.000 ft. értékben.

Tehetséggondozó foglalkozásaink keretén belül az idei tanévben „Észbontogató” címmel a logikus gondolkodás terén kiemelkedő gyerekeket két tehetségműhely szervezésével tudjuk fejleszteni a Kálvin téri és a Hold utcai épületünkben. Nevelőtestületünk aktív szakvizsgázott pedagógusai elkötelezettek az esélyegyenlőség megteremtésére a tehetségfejlesztés, a felzárkóztatás területén egyaránt.

Az eszközök beszerzése megtörtént. A gyerekek nagy örömmel fogadták a logikai képességeket fejlesztő játékokat.