Kerékpártúrán az Erdélyi püspök ovi Pitypang csoportja

Az egészségprojekt keretében egy kis kerékpártúrára vállalkoztunk a csoportunkkal. Előzőleg felmértük, hogy tud-e mindenki kerékpározni és van-e kerékpárja. Kértük a szülőket, hogy hozzák üzemképes állapotba a járműveket. Többen már az óvodába is kerékpárral járnak, így van gyakorlatuk. Szép, napsütéses délelőttöt sikerült kifognunk. Mindenki hozta reggel a kerékpárját, amit nagy izgalommal lestek az ablakunk előtt indulásig. Megbeszéltük a kerékpáros közlekedéssel kapcsolatos szabályokat, amit be is tartottak: jobb oldalra húzódva haladtak, betartották a követési távolságot, figyeltek társaikra.
Egészen Újvárosig mentünk a kerékpárúton, majd a visszaúton megálltunk egy kis játékra a Víztoronynál lévő játszótéren.
Nagyon sok pozitív élménnyel gazdagodva és kellemesen elfáradva tértünk vissza az óvodába. Délután lelkesen mesélték a szülőknek a kirándulás részleteit, mely tovább erősítette a csoport összetartozását.

Juhász Gáborné
óvodapedagógus

Kedves Szülők!

2018. augusztus 27-én, hétfőn óvodáinkban tanévnyitó értekezlet miatt nevelés nélküli munkanap lesz.

Ügyeletet a Kálvin téri óvodában tudunk biztosítani előzetes igények alapján.

Köszönettel!

Bába Andrásné

Intézményvezető

Pedagógusnap

Minden év június első hetében kerül megrendezésre városunkban a pedagógus napi ünnepség. Makó Város Önkormányzata és Makó Város Fejlődéséért Közalapítvány jóvoltából intézményünkben 5 óvodapedagógus részesült kitüntetésben a Hagymaházban megrendezésre kerülő ünnepségen. Ebből az alkalomból (képünkön balról jobbra) Demkóné Simon Katalin, Urbancsok Erika, Szabó Margit, Jani Edit és Puszta Krisztina óvodapedagógusok vehették át az oklevelet kimagasló teljesítményük elismeréseként.

Nagy büszkeség számunkra, hogy a Makói Óvodában ezen a napon a Nevelő-oktató munkát segítők közül dajka nénik és pedagógiai asszisztensek is részesültek elismerésben. A díj 2017-ben került megalapításra és első alkalommal került odaítélésre az intézmény jóvoltából. Azok a dajka nénik, pedagógiai asszisztensek kaphatják meg akik, tartósan magas színvonalon végzik munkájukat. A rábízott gyermekekkel való bánásmódra az elhivatottság, empatikusság, a tenni akarás jellemző.

A díjazottak (képünkön balról jobbra): Bencze Istvánné, Nagyné Fülöp Mária, Feketéné Joó Andrea, Berta Andrea, Csongrádi Jánosné, Gyarmatiné Szabó Tünde.

Szeretettel gratulálunk minden kollégánknak!

Szívből köszönjük a Makói Általános Iskola és Művészeti Iskola műsorát!

Az óvodai beiratkozáshoz mindkét szülő jelenléte szükséges. Amennyiben nem tud mindkét szülő jelen lenni, akkor ezt a másik szülő által kitöltött nyilatkozatot kérnénk hozza magával!

A Nyilatkozat Innen letölthető:

Képtalálat a következőre: „ovi”

Óvodai beiratkozásról hirdetmény