Lovagok jártak a Kassai Utcai Óvodában

A Családi nap alkalmából Lovagi játékokra invitáltuk a családok apraját és nagyját. Ehhez a programhoz kapcsolódóan vendégül láttunk két lovagot az oviban. Gábor és Zsolt- lovag megismer-tette a gyerekeket a lovagi öltözettel, a bajvívás szabályaival.

A gyerekek már meglévő ismereteire alapozva játékos  találós kérdésekkel, fejtörőkkel színesítették ismereteiket a témában. A gyerekek nagy örömmel próbálták fel a lovagi sisakokat, kesztyűket. Csillogó tekintettel nézték a pajzsokat, kardokat, buzogányokat. Gábor lovag mesélt a pajzsok díszítéseiről, a ruhákról, a páncélok alatt viselt védőfelszerelésekről. A lovagok Panna és Hanna hercegnő kegyeiért is megvívtak, a lovagi szabályoknak megfelelően.

Köszönjük a lovagoknak a felejthetetlen élményt!

Horváth-Varga Sándorné

óvodapedagógus