Kerékpártúrán az Erdélyi püspök ovi Pitypang csoportja

Az egészségprojekt keretében egy kis kerékpártúrára vállalkoztunk a csoportunkkal. Előzőleg felmértük, hogy tud-e mindenki kerékpározni és van-e kerékpárja. Kértük a szülőket, hogy hozzák üzemképes állapotba a járműveket. Többen már az óvodába is kerékpárral járnak, így van gyakorlatuk. Szép, napsütéses délelőttöt sikerült kifognunk. Mindenki hozta reggel a kerékpárját, amit nagy izgalommal lestek az ablakunk előtt indulásig. Megbeszéltük a kerékpáros közlekedéssel kapcsolatos szabályokat, amit be is tartottak: jobb oldalra húzódva haladtak, betartották a követési távolságot, figyeltek társaikra.
Egészen Újvárosig mentünk a kerékpárúton, majd a visszaúton megálltunk egy kis játékra a Víztoronynál lévő játszótéren.
Nagyon sok pozitív élménnyel gazdagodva és kellemesen elfáradva tértünk vissza az óvodába. Délután lelkesen mesélték a szülőknek a kirándulás részleteit, mely tovább erősítette a csoport összetartozását.

Juhász Gáborné
óvodapedagógus